top of page
שישי-שבת תרגול - טיפוח חמלה
שישי-שבת תרגול - טיפוח חמלה

יום ו׳, 28 ביוני

|

ימה - מרכז סדנאות וריטריטים ביבנאל

שישי-שבת תרגול - טיפוח חמלה

זמן ומיקום

28 ביוני 2024, 12:00 – 29 ביוני 2024, 17:00

ימה - מרכז סדנאות וריטריטים ביבנאל, יבנאל, ישראל

פרטי האירוע

הרבה פעמים אנחנו רואים כיצד אנשים פועלים במצב של היעדר חמלה - פוגעים זה בזה, נוהגים זה לזה באלימות, ואינם ערים לסבל של האחר. הפגיעות שלהם חוסמת אותם מלראות את הפגיעות של האחר מה שיוצר כעס, האשמה ותסכול. כאשר אנשים פועלים מתוך המצב הזה הם ממשיכים ומלבים את מעגל הסבל.

המעגל הזה קורה גם בשיח הפנימי שלנו. ושני האנשים האלה שרבים נמצאים בכלל בפנים. מתוך הסבל של עצמי אני לא רואה את הפגיעות שלי. לכן אני פועל בכעס כלפי עצמי, בהאשמה ומזין את הסבל.

אז מה הפיתרון?

הפיתרון הוא טיפוח חמלה. ומהי חמלה? חמלה היא רגש המבטא תחושה של השתתפות בסבל, המלווה לרוב ברצון להקל או להפחית מן הסבל של האחר. חמלה לרוב נובעת מתחושה של הזדהות ואמפתיה כלפי האדם הסובל.

בריטריט נלמד מהי חמלה, נלמד על עיקרון הטוב, נלמד איך לטפח חמלה בתוכינו, כלפי אחרים וכלפי עצמנו. ננסה להוריד שיפוטיות ולהתבונן על העולם עם יותר אפשרויות. לפתוח את הלב. נתרגל ונדבר שיח פנימי מיטיב, יכולת להבין את עצמנו יותר טוב, לשמוע את עצמנו ולהיות קשובים ואמפתיים.

מתוך טיפוח חמלה עצמית, נוכל להפחית את הסבל ולהגדיל את החופש שלנו, את החופש להיות מי שאנחנו ולקבל אותנו כפי שאנו.

נעבור דרך מסעות של יוגה, נשימה מעגלית, מדיטציה ולימוד רוחני-נפשי

נלמד להכיר את עצמנו, לגעת בדפוסים, לגעת במחשבות, ונלמד לקבל את כל האלה, לחבק אותם, לחבק את עצמנו.

על המנחים:

עדי חרט - מתרגלת וחוקרת של עולמות היוגה, מדיטציה, מיינדפולנס ופילוסופיה הודית. תלמידה של שי בכר ממסורת פראם יוגה ותלמידה של סוואמי קדרנאט בהודו.

מה שחשוב לי כאשר אני מלמדת יוגה זה הדגש על קשיבות פנימית, לגוף שלנו, לתחושות שעולות מהגוף, ולתחושות שעולות מההכרה. קשיבות פנימית ל"אני", מה "אני" באמת רוצה? מה "אני" באמת מרגיש.ה?

את כל זה אנסה לתת בריטריט, דרך התרגול הפיזי ודרך התרגול הרוחני. דרך שיחות וחיבורים שניצור זה עם זו.

פלג אמבר - מנחה ומטפל הוליסטי באמצעות תרפיה בנשימה וריברסינג. מעביר תהליכי ריפוי בטראומה מבוססי עבודת חישה, מנחה מדיטציות אקטיביות של אושו וסדנאות עומק, ומלווה תהליכי העצמה, ריפוי והתעוררות שמטרתם לחזור לאותנטיות מול מי שאנחנו באמת ובאהבה.

חמלה עצמית בעיני היא מפתח עוצמתי מכיוון שהכל מתחיל בנו, ברבדים הכי עמוקים בהוויה שלנו. כשאנחנו בחמלה עצמית אנחנו מאפשרים לעצמנו להיות באמת אנחנו בצורה שלמה ואוהבת, וככה העולם יחזיר אלינו את הטוב שאנחנו, וזרם החיים יזרום בהרמוניה איתנו.

על המקום:

אנחנו נתארח ב"ימה" - בית לסדנאות וריטריטים השוכן על צלע ההר בטבע של יבניאל. מרחב אירוח אקולוגי, פשוט, מחבק ונעים. לרשותינו מרחב תרגול גדול ומאובזר במזרוני יוגה, כריות מדיטציה וכו'. מטבחון ופינת ישיבה מרווחת הפונה לנוף, מרחב פתוח למדורה, לישיבה או לצאת לטיולים ואפילו תעמוד לרשותינו שכשוכית!

הלינה משותפת בחלל התרגול המרכזי על מזרונים שיש במקום, לחילופין ניתן להקים אוהל אישי בחוץ או לישון תחת כיפת השמיים לנוחיותכם.ן.

טל השף שלנו יזין אותנו בארוחות טבעוניות וצבעוניות מלאות בכל טוב.

הריטריט מוקדש במסורת ה"דאנה" כלומר תרומה כפי נדיבות הלב. 

 לכן התשלום הוא בסך 350 שקלים עבור כיסוי עלויות לינה ואוכל ובנוסף תינתן "דאנה" למנחים עבור ההנחייה והלימוד לפי רצונכם ויכולתכם.

להבטחת ההרשמה יש להעביר תשלום דרך פייבוקס בקישור - 

https://payboxapp.page.link/1TKaRyVHrn9QdiST8

ניתן לשלם בפייבוקס גם עבור כיסוי העלויות וגם עבור הדאנה

לכל בקשה, בעיה או כל דבר שכדאי לנו לדעת כיתבו לנו בהרשמה

נתראה! עדי פלג

תשלום

  • שישי-שבת תרגול - טיפוח חמלה

    זוהי הזמנה למסע קטן - 30 שעות בטבע של יבניאל, להיפגש עם חלקים עמוקים בתוכינו, לתרגל ולטפח חמלה.

    ‏0.00 ₪

סך הכל

‏0.00 ₪

שיתוף

bottom of page